Archiktektai, AG studija, architektų biuras, agstudija.lt
AG Studija | „AG studija“: profesionalumas, kūryba ir kokybė - AG Studija
AG studija, projektas, architektūra, „AG studija“, profesionalumas, kūryba, architektai, agstudija.lt

„AG studija“: profesionalumas, kūryba ir kokybė

Pasidalinkite:

Architektūros, projektavimo ir interjero dizaino paslaugas teikianti bendrovė „AG studija“  – kauniečių profesionalių architektų Arvydo ir Grytės Akelių šeimos verslas. Abu sutuoktiniai architektūros ir dizaino srityje jau daugiau nei dešimtmetį garsėjo kaip individualūs kūrėjai, tačiau prieš pustrečių metų nusprendė sukurti savo verslą.

Subrendę dirbti sau

„Manau, kiekvieno architekto noras ir tikslas  – savo asmeninius darbus ir profesinę patirtį įgyvendinti savo vardu. Dirbti ne kaip samdomam architektui, o įkurti savo įmonę. Tai didelė atsakomybė, kuriai reikia „subręsti“. Ne paslaptis –  šioje rinkoje dalyvių yra daug. Profesionalaus, patikimo architekto vardą, klientų pasitikėjimą reikia pelnyti atsakingu darbu, įgyvendintais projektais, kurie išpildo užsakovo lūkesčius. Tam reikia laiko, patirties ir asmeninio noro tobulėti profesinėje srityje“, – svarsto architektė G.Akelienė.

AG-studija-G.Akeliene-A.Akelis

Įvairios paskirties pastatų projektavimo, architektūros ir interjero dizaino paslaugas teikiančios „AG studijos“ komandoje, priklausomai nuo užsakymų kiekio, dirba 10-12 žmonių: architektai, konstruktoriai, dizaino specialistai.

Pagrindinės „AG studijos“ veiklos kryptys ne tik  individualūs gyvenamųjų namų projektai, bet ir darbas su pridėtinę vertę kuriančiais objektais. Įmonė sėkmingai įgyvendina visuomeninės-administracinės paskirties ir gamybinių/sandėliavimo pastatų architektūros, išorės ir interjero dizaino projektus. Trečioji „AG studijos“ darbo kryptis – tai  profesionalūs architektūros ir dizaino sprendimai  paslaugų/pramogų objektuose: viešbučių, SPA centrų, gydyklų, restoranų kompleksų projektavimas.

Svajonių namai – su specialisto pagalba

Akelienė pastebi, jog visuomenės poreikis būstui šiandien skaidosi į daugiau krypčių – išlieka ir prabangių individualių namų tendencija, didelį populiarumą įgauna labai mažų būstų statyba, bet, žinoma, dalį rinkos vis tiek sudaro „premium“ klasės būstas. Ryškėja tendencija, kurią galima pavadinti „grįžimas į miestą“ arba į labai artimą užmiestį, ką greičiausiai lėmė logistikos problemos gyvenant „gamtos prieglobstyje“.

Taip pat galima pastebėti, kad Lietuvoje šiuo metu įsivyrauja tendencija statytis vieno aukšto namus vidutiniame segmente ir padidėjo nuosavos išorės erdvės poreikis – objektai projektuojami didesniuose nei 6 arų sklypuose. Šiuo metu dažniausiai klientų pageidaujamas interjeras – tarpinis stilius tarp modernaus ir klasikinio, dažnai turima omenyje 20 a. pradžios modernizmo stilių ir jo atmainas, kurios turėjo savo atspindį ir prieškario Lietuvoje. Pačių architektų mėgstamą minimalistinio konceptualaus dizaino interjero stilių renkasi retas užsakovas.

Kalbėdama apie individualaus būsto architektūrinius ir dizaino sprendimus, G. Akelienė akcentuoja ir kliento pasitikėjimą specialistais: „Net jei projektuojate visiškai ekonominės klasės butą, bet norite turėti jaukius ir patogius namus – kreipkitės pagalbos į  profesionalus. Architektas padės parinkti tinkamiausius konkrečiam projektui, pamatuotus projektinius sprendimus. Patars, kur įsigyti kokybiškas apdailos medžiagas, kuriose srityse galima rinktis ekonomiškesnį variantą. Tokiu būdu išvengsite nekokybės bei klaidų, kurių „perdarymas“ kainuoja žymiai daugiau, nei profesionalo konsultacija“.

 „Premium“ klasės namas – įdomiausias individualus projektas

Profesionaliu požiūriu į savo veiklą bendrovės komanda jau pelnė klientų pasitikėjimą ne tik Lietuvos, bet ir užsienio – Rytų šalių, Latvijos rinkose. Ten įmonė sėkmingai įgyvendina įvairius architektūros ir dizaino projektus.

Rytų šalių rinką architektė G. Akelienė vadina viena įdomesnių sričių kūrybiniu požiūriu. Šios rinkos užsakovų pageidavimai skiriasi nuo europiečių dėl kultūrinių skirtumų. Rusijoje „AG studija“ jau įgyvendino ne vieną individualios gyvenamosios erdvės projektą. Vienu iš įdomesnių darbų architektė vadina prabangaus nuosavo namo komplekso įgyvendinimą prestižiniame Maskvos priemiestyje.

Kurdami šį privataus asmens užsakytą prabangų, „premium“ klasės keturių pastatų kompleksą, „AG studijos“ profesionalai dirbo daugiau nei trejus metus. Medžių apsuptame 2 ha sklype reikėjo harmoningai įkurdinti gyvenamąjį namą, pirtį, garažą su gyvenamosiomis patalpomis ir pavėsinę. Viso sodybinio komplekso plotas 2500 kv. m. Pagal kliento pageidavimą, pastatų išorinės konstrukcijos yra iš Suomijos atvežtų rąstų, suderintų su stiklo vitrinomis ir juodo berėmio stiklo fasadais.

AG studija, projektas, architektūra, „AG studija“, profesionalumas, kūryba, architektai, agstudija.lt

Akelienė pastebi, kad klientas pageidavo labai modernių, europietiškų eksterjero bei interjero sprendimų, kas yra nebūdinga rytiečiams. Tačiau visur buvo iškelti ne tik aukščiausios kokybės, bet ir prabangos reikalavimai.

„Būtent dėl skirtingo prabangos detalių suvokimo, jų paieškų, projekto išpildymas truko taip ilgai. Maskvos rinkoje prabanga suvokiama daugiau klasikiniu būdu, su daug prabangos elementų, detalių. Mes pasiūlėme prabangą sukurti naudojant pačias geriausias medžiagas, labai geros kokybės baldus, kitas dizaino detales. Vis dėlto, pačiam užsakovui buvo kartais sunku priimti specialistų siūlomus šiuolaikinius europinius sprendimus, nors pats to norėjo“, – pasakoja architektė.

Vidaus erdvių projektavimas ir dizainas tapo savotišku iššūkiu, nes be įprastų darbo/poilsio/higienos zonų reikėjo įrengti seifą, medžioklės, rūkomuosius kambarius, baseiną, mini SPA ir panašius prabangos elementus. Modernus, šiuolaikiškas ir įdomus interjeras žavi detalėmis, kuriančiomis prabangos jausmą: natūralaus akmens grindys, baseinas – iš mozaikinių, saulės raštu sudėliotų plytelių, blizgios lubos, keičiančios spalvą priklausomai nuo apšvietimo intensyvumo.

AG studija, projektas, architektūra, „AG studija“, profesionalumas, kūryba, architektai, agstudija.lt

Yra ir eklektikos, vadinamųjų prestižinių detalių, kurių pageidavo klientas. Pvz., švytintys stalai su kvarciniais akmenimis, kurie apšvietus iš apačios švyti balta, rausva spalvomis. Šviečiančios vitrinos, kurias vienu mygtuko paspaudimu galima išjungti, padaryti matinėmis arba skaidraus stiklo. Tai įdomu, prabangu, neįprasta.

Visas kompleksas harmoningai siejasi tarpusavyje tiek architektūriniais, tiek interjero sprendimais. Tai modernus ir savito stiliaus „AG studijos“ projektas.

Didžiausias Baltijos šalyse SPA kompleksas

Iššūkių reikalaujančiu projektu „AG studijos“ komanda vadina ir savo darbą Jūrmalos kurorte. Pustrečių metų buvusios sanatorijos „Gintarinis krantas“ teritorijoje įgyvendinamas pastatų komplekso rekonstrukcijos ir pritaikymo SPA centrui bei kogeneracinės jėgainės statybos projektas. Ant Baltijos jūros kranto esančios teritorijos plotas – daugiau nei 190 tūkst. m²,  daugiafunkcinių pastatų bendras plotas – 51 tūkst. m². Čia numatyta įrengti penkių žvaigždučių 500 vietų viešbutį, naktinį klubą, kino-koncertų salę, restoranus, SPA centrą, baseiną ir gydyklas. Kompleksą papildys sporto centras su teniso kortais, VIP korpusas, keturi kotedžai.

„Tai didžiausias projektas, kurį mums tenka įgyvendinti. Vienas svarbiausių dalykų, ką privalėjome įvertinti – ypatinga komplekso vietovė. Pajūrys – specifinė teritorija visiems: projektuotojams, statybos rangovams, architektams. Būsimo SPA komplekso daugiafunkciškumas numato didžiulius žmonių srautus. Tad sudėtinga išpildyti ne tik technologinius SPA centro, gydyklų, poilsio ir kt. pramogų zonų reikalavimus, bet ir tinkamai sureguliuoti klientų, aptarnaujačio personalo judėjimą komplekso viduje bei išorėje“, – teigia G. Akelienė.

„AG studija“ suprojektavo ryškiomis architektūrinėmis ir estetinėmis savybėmis SANATORIJOS KOMPLEKSO “GINTARINIS KRANTAS” REKONSTRUKCIJA, AG Studijapasižymintį išskirtinį urbanistinį kompleksą. Parinkta „Gintarinio kranto“ pastatų skulptūrinė forma harmoningai susieja komplekso architektūrą, kraštovaizdį ir žmogų. Pastatų architektūra teikia įspūdžio, netikėtumo, reprezentatyvumo, prabangos ir jaukumo vaizdinį. Planinė pastato struktūra žavi netikėtomis formomis, erdvėmis ir jaukiai plastiška funkcine schema. Pastatų kompleksas maksimaliai pritaikomas prie aplinkos – reljefo, esamo pušyno ir takų infrastruktūros. Architektai formuoja dvi erdves: stipriai urbanizuotą erdvinę struktūrą, kuri takų pagalba pereina į natūraliai gamtinę aplinką.

Ramios, bet teikiančios įspūdį, apdailos medžiagos atspindi reprezentacinę pastatų funkciją. Pagrindiniame gyvenamajame viešbučio korpuse fasado apdailai naudojamas baltos spalvos struktūrinis tinkas, išryškinantis plastiškas fasado formas, balkonų juostas, kontrastuojantis  su tamsiomis langų linijomis ir gretimais korpusais. Terasų ir balkonų grindų apdailai naudojama natūralaus šviesaus akmens danga. Lauko terasoms naudojama medžio lentų danga sustiprina jaukaus kurorto įvaizdį.

SANATORIJOS KOMPLEKSO “GINTARINIS KRANTAS” REKONSTRUKCIJA, AG Studija

Pramogų korpusas dekoruotas betono plokštėmis su „Reckli“ matricos faktūra ir tamsinančiu betono spalvą impregnantu. Žaismingumo ir lengvumo suteikia dekoratyvinis spalvotas zenitinis stiklinimas ir balto burinio audinio markizės.

SPA centro-baseino korpuso fasado apdailai naudojamos aliuminio čerpelės su metalinio blizgesio „chameleono“ efektu: keičiantis apšvietimui, kinta pastato spalva. Zenitiniai stoglangiai suteikia objektui netikėtumo įvaizdį ir užtikrina gražią natūralios šviesos sklaidą viduje. SPA kompleksas ir baseinas atskirti nuo kitų pastatų. Čia sukurta atskira funkcinė erdvė.

Gydyklų korpusas savo architektūrine išraiška apjungia viešbučio ir pramoginio korpuso architektūrą pasiimdamas charakteringus pastato elementus.  Akcentuojamos išraiškingos horizonatalios balkonų juostos su betono plokščių apdaila, sukuriančios puikų kontrastą su stiklinėmis fasado dalių juostomis.

„Projekte vadovavomės kontrasto principu – tamsūs monumentalūs pastatai, baltos plastiškos linijos su horizontaliomis langų juostomis ir baltų „chameleoninių“ čerpių tūris, kuria efektingą komplekso architektūrinį sprendimą. Skirtingos paskirties korpusai skiriasi forma, tačiau naudojamos medžiagos apjungia atskirus pastatus į vientisą architektūrinį kompleksą. Komplekso medžiagiškumas: baltas tinkas, tamsus betonas, blizgios šviesios spalvą keičiančios nerūdijančio plieno čerpelės, stiklas ir terasinių lentų danga. Baltos ir tamsiai pilkos kontrastas subtiliai dera tarpusavyje, didžiulės terasos su terasinių lentų bei mažosios architektūros elementais jaukiai ir nuosaikiai užbaigia architektūrinį kompleksą.“ – akcentuoja G. Akelienė.

SANATORIJOS KOMPLEKSO “GINTARINIS KRANTAS” REKONSTRUKCIJA, AG Studija

Po visais pastatais įrengtas rūsys naudojamas buitinių ir techninių sanatorijos komplekso poreikių užtikrinimui.

Komplekso interjero sprendimais „AG studijos“ profesionalai atkartojo tas pačias plastiškas išorės formas. Taip užtikrindami modernų, gal kiek eklektikos savyje turintį vidaus dizainą.

Atgaivinti ir įkvėpti naujam gyvenimui pastatai

Rugpjūtį, po metus trukusių darbų, „AG studija“ eksploatacijai pridavė rekonstruotus bei modernizuotus buvusios Kauno „Inkaro“ gamyklos administracinį ir sandėliavimo pastatus. Senas pramoninis beveik 3000 kv. m. objektas buvo atnaujintas ir pritaikytas „Santakos“ policijos komisariato veiklai.

Pasak G. Akelienės, statinio architektūrinis rekonstrukcijos projektas buvo parengtas, kai dar nebuvo žinoma, jog savininkai pastatą ketina perduoti policijai. Tačiau pastato fasadas iš juodo blizgaus klinkerio fasadinių plokščių, su horizontaliomis šviečiančiomis, siauromis langų juostomis atrodo lyg specialiai kurtas čia dirbančiai valstybinei įstaigai.

„Buvo kardinaliai pakeistas tiek senojo administracinio pastato fasadas, tiek pastato vidinės erdvės.  Tačiau pastato paskirtis išliko administracinė. Viduje išgriovėme viską, iki konstruktyvinio karkaso. Ir kūrėme iš naujo. Pagrindinis iššūkis buvo esamą objektą paversti funkcionalia erdve su architektūriškai patrauklia forma.“ – pasakoja architektė.

Daugiau apie objektą skaitykite straipsnyje: Griežtas, tačiau humaniškas policijos komisariato pastatas

Dabar moderniose erdvėse dirba apie šimtą pareigūnų. Įgyvendindami šį projektą, „AG studijos“ specialistai puikiai išpildė specifinius policijos veiklos poreikius, saugumą atitinkančius reikalavimus. Administracinis pareigūnų padalinys atskirtas nuo laikino sulaikymo ir apklausoms pritaikytų erdvių. Optimaliai sureguliuoti lankytojų srautai: interesantai priimami tik pastato pirmajame aukšte.  Įrengtos konferencijų salės, poilsio erdvės, virtuvėlės. Pastate išvedžiotos modernios komunikacijos,  šiuolaikinės vėdinimo ir šildymo sistemos, naudojama saulės energija.

Interjeras sukurta taip pat atsižvelgiant į policijos veiklos pobūdį, bet išvengta niūraus ir atgrasaus įvaizdžio. Oficialios įstaigos specifiką „AG studijos“ dizaineriai akcentuoja naudodami pilkų atspalvių spektrą. Derinamas tamsiai pilka spalva („antracitas“) su šviesiai pilka, šviesios sienos kontrastuoja su tamsiomis grindimis ir funkcionalaus dizaino tamsiais baldais baldais.

Šiuo metu „AG studijos“ architektai Kaune įgyvendina dar vieną didžiulį objektą. Vakariniame aplinkkelyje UAB „Kauno skuba“ užsakymu statomas 4600 kv. m. ploto sunkiojo transporto aptarnavimo centras su administracinėmis patalpomis.AG studija, projektas, architektūra, „AG studija“, profesionalumas, kūryba, architektai, agstudija.lt

Harmoningas bei konceptualus požiūris į architektūrą

„Tikslumas, profesionalumas, kūrybiškumas ir maksimalios kokybės siekis – tai mūsų komandos vertybės. Galime išpildyti kiekvieną viziją: nuo klasikos iki eklektikos ar moderniausios architektūros sprendimų. Stengiamės iki smulkmenų įsigilinti ir profesionaliai išpildyti kiekvieno kliento poreikius, pasitelkdami tiek savo kaip architektų žinias, tiek priimdami į savo komandą profesionalius inžinierius. Pagrindinis sėkmingo mūsų įmonės architektų, dizainerių darbo garantas ir yra gilinimasis į užsakovo poreikius, jų suderinimas su galimybėmis, kad kliento vizija taptų kokybiška realybe. Profesionalus architektas turi dirbti kartu su klientu, tik tada galutinis rezultatas džiugins juos abu. Tikime, kad harmoningas ir konceptualus architektūros ir interjero skambesys yra duoklė akims, prestižui  ir komforto pojūčiui“, – sako „AG studijos“ įkūrėjai.

Žymės

Kontaktai

UAB "AG studija"
Adresas Savanorių pr. 219, Kaunas
Tel. Nr. +370 656 43723
El. paštas info@agstudija.lt