Archiktektai, AG studija, architektų biuras, agstudija.lt
AG Studija | Inovatyvūs ventiliuojami fasadai urbanistinėje aplinkoje - AG Studija
The Borisov Arena, AG Studija, inovatyvūs ventiliuojami fasadai , agstudija.lt

Inovatyvūs ventiliuojami fasadai urbanistinėje aplinkoje

Pasidalinkite:

Sprendžiant urbanistinėje aplinkoje statomų ar rekonstruojamų pastatų fasado apdailos klausimus, dažnai susiduriama su pastato rūbo šiuolaikiškumo ir praktiškumo dilema. Fasado apdaila turi būti praktiška, ilgalaikė, turi suteikti galimybes formuoti pastato vientisumą su supančia aplinka bei kartu išskirti jį savo unikalumu. Šie uždaviniai verčia ieškoti lanksčių ir universalių fasado apdailos sistemų, leidžiančių pritaikyti plataus spektro spalvinius bei faktūrinius sprendimus. Ką gi pasirinkti?

Ventiliuojami fasadai – platus pasirinkimas, įvairiapusis pritaikymas

ventiliuojami fasadai, ventiliuojamas fasadas, AG Studija

Ventiliuojami fasadai – tai viena naujausių pastato eksterjero įrengimo technologijų tiek architektūros, tiek  statybos srityse. Fasado apdailos elementai tvirtinami prie aliuminio profilių karkaso, paliekant šiltinimo sluoksnio ir oro tarpą, sienų apšiltinimui naudojant reikiamo storio „kvėpuojančią“ termoizoliaciją.

Didelis apdailos medžiagų tipų, formų bei spalvų pasirinkimas suteikia platų architektūrinių galimybių pasirinkimą. Tiek statant naujus, tiek renovuojant senus pastatus ventiliuojami fasadai suteikia galimybę harmoningai suderinti kontrastingas, ilgai išliekančias spalvas, skirtingus plotus, specifines formas.

Naudojamos natūralaus ir dirbtinio akmens, akmens masės, keraminės, plieninės, aliumininės fasadinės plokštės. Renkantis ventiliuojamus fasadus yra svarbu atsižvelgti atsparumą atmosferos poveikiui. Spalvų blukimo greitis – aktualus priimat sprendimus fasado apdailai, architektūra vertinga tiek, kiek ilgai išlaikomas kokybiškas ir estetiškas vaizdas bėgant laikui.

Vertinamas atsparumas ultravioletiniams spinduliams, šalčio ciklų skaičius, vandens įgeriamumas, atsparumas teršalams, druskoms, atsparumas smūgiams ir įbrėžimams, degumo klasė.

Labai svarbu, kad ventiliuojami fasadai būtų pritaikyti vietos klimato sąlygoms ir paprastai prižiūrimi. Gamintojas ar siūlomos produkcijos pardavėjas turėtų pateikti sertifikatus ir plokščių bandymų duomenis, pagal kuriuos bus galima atskirti kokybišką produkciją.

Ventiliuojamų fasadų sprendiniai iš aliuminio

Išskiriant architektūrines fasadų apdailos galimybes, aliuminio skarda pasižymi techninėmis savybėmis ir estetine išvaizda, turi plačias pritaikymo galimybes darnios architektūros sprendimuose.

Aliuminio skarda su įvairiausiomis modifikacijomis naudojama aliuminio kompozicinių plokščių gamyboje, „Sandwich“ tipo panelių gamyboje, fasadinių kasečių gamyboje, profiliuotų skardos lakštų gamyboje, fasadinių elementų apskardinimams ir interjero detalių gamybai.
ventiliuojami fasadai, ventiliuojamas fasadas, inovatyvūs ventiliuojami fasadai urbanistinėje aplinkoje, aliuminiai fasado apdailos elementai, aluminiai apdailos elementai, AG Studija, EURMAX

Aliuminiai fasado apdailos elementai. Iliustr. EURAMAX

Vienas iš svarbių aspektų, leidžiančių išplėsti kūrybinį architekto potencialą, yra ypatingas ventiliuojamo aliuminio fasado plokščių gamybos procesas. Aliuminio lakštai visų pirmą yra dažomi, profiliuojami ir tik po to formuojami fasadiniai apdailos elementai.

Vienas iš pirmaujančių Europos aliuminio lakštų profiliavimo ir dažymo lyderių yra EURAMAX. Ši bendrovė gali aliuminio skardos fasadams suteikti daugiau kaip 40000 spalvų gamą, puikiai pritaikomų gyvenamųjų, administracinių, paslaugų paskirties ir pramoninių pastatų fasadams, stogų apdailai ir interjerams. EURAMAX paletėje pateikiamos plačios spalvinės aliuminio lydinių padengimo  galimybės nuo matinių iki chameliono atspalvių. Pasitelkus aliuminio lydinį išgaunamos įvairiausios architektūrinės formos – nuo labai statiškų iki plastiškų, ar net dinamiškų fasadų.

Viena iš inovatyviausių padengimo technologijų – skaitmeninis aliuminio lakštų dažymo procesas, užtikrinantis 100 % kūrybos laisvę.

Viena iš svarbiausių fasado eksploatacijos savybių – jo ilgaamžiškumas. Aliuminio lakštų padengimui yra suteikiama garantija nuo 20 iki 40 metų, tai priklauso nuo pasirinktos padengimo rūšies.

Moduliniai aliuminio fasado paneliai lengvai montuojami ir yra pakankamai tvirti, siekiant juos panaudoti urbanistinėje aplinkoje. EURAMAX  fasadinių panelių dažymo technologija taip pat užtikrina ir „anti-graffiti“ savybėmis, todėl ventiliuojami aliuminio fasadai gali būti lengvai nuvalomi po teplionių.

graffiti valymas, ventiliuojami fasadai, ventiliuojamas fasadas, inovatyvūs ventiliuojami fasadai urbanistinėje aplinkoje, aliuminiai fasado apdailos elementai, aluminiai apdailos elementai, AG Studija, EURMAX

Ventiliuojamas aliuminio fasadas EURAMAX. Graffiti valymas

Vieni pirmųjų Lietuvoje

Santakos policijos komisariatas, ventiliuojami fasadai, ventiliuojamas fasadas, inovatyvūs ventiliuojami fasadai urbanistinėje aplinkoje, aliuminiai fasado apdailos elementai, aluminiai apdailos elementai, AG Studija, EURMAX

Siekdami kokybiško ir optimalaus rezultato, dažnai renkamės modulinius aliuminius fasado panelius su EURAMAX padengimu. Kartu su šio gamintojo atstovais Lietuvoje – UAB “Linteka“ peržvelgus technines specifikacijas, išraiškos galimybes  ir kainoraščius, padarėme išvadą, kad ši aliuminio ventiliuojamo fasado apdailos sistema ne tik labai kokybiška, išraiškinga, inovatyvi, bet ir ekonomiška. Sprendimas tapo puikiu kompromisu tarp Užsakovo, Rangovo ir Architektų.

Moduliniai aliuminio fasado paneliai su EURAMAX padengimu yra naudojami ir naujajam policijos komisariatui įsikursiančiam Raudondvario plente 127, Vilijampolėje, Kaune. Pavykus pritaikyti inovatyvius fasado sprendinius pastatas išliks ilgaamžis, pabrėš statybos laikmetį ir tendencijas, atrodys estetiškai ir kokybiškai.

Žymės

Kontaktai

UAB "AG studija"
Adresas Savanorių pr. 219, Kaunas
Tel. Nr. +370 656 43723
El. paštas info@agstudija.lt