Išeities taškas formuojant naują “rūbą” Teismo rūmams buvo urbanistinė aplinka: „Naujasis pastato fasadas buvo derinamas prie Naujamiesčio konteksto, buvo siekiama reprezentatyvumo“, – teigia architektas.
Tad fasado kompozicija buvo neženkliai pakeista, tačiau bendras pastato charakteris išlaikytas. Griežtos geometrijos fasado dalinimo linijas paįvairina tūriniai langų rėmai, ne tik kad ne vienodo dydžio, bet dar ir žaismingai sukomponuoti, it būtų krisdami tiesiog pažirę ant fasadų. Taisyklingų formų ritmikai antrina nuosaikus eksterjero apdailos koloritas (derinama pilka su melsvai tonuotu stiklu).
Pastato vidaus struktūra taip pat racionali ir aiški: statinys dalomas į tris blokus: įėjimo (iš išorės jis išsiskiria vertikaliu tūriu ir solidų įspūdį paliekančia fasadų apdaila), viešojo sektoriaus, kur įsikūrė teismo kontora, atstovas spaudai ir pan., o kitapus įėjimo bloko – iš šiaurės pusės – stambiausioji pastato dalis, kurioje sutelktos visos teismo salės, kovojamųjų ir kitos pagalbinės patalpos.
Vykdant pastato rekonstrukciją pavyko pasiekti užsibrėžtų tikslų: suprojektuoti šiuolaikišką, estetišką, atitinkantį keliamus funkcinius reikalavimus pastatą, derantį prie esamos aplinkos.
Projekto aprašymas ir nuotraukos: KAUNO MIESTO APYGARDOS TEISMO PASTATO REKONSTRUKCIJA