Archiktektai, AG studija, architektų biuras, agstudija.lt
AG Studija | Kauno apygardos teismo pastato rekonstrukcija
Kauno miesto teismo pastato rekonstrukcija, AG Studija

Kauno apygardos teismo pastato rekonstrukcija

Pasidalinkite:

Rekonstruojant Kauno apygardos teismo pastatą, projekto autorius siekė dviejų tikslų: iš vienos pusės, norėjosi kurti patrauklų, šių dienų dvasią įkūnijantį statinį, kita vertus, jis turėjo atitikti solidžios įstaigos įvaizdį.

Pastato rekonstrukcija urbanistinėje aplinkoje

KAUNO MIESTO APYGARDOS TEISMO PASTATŲ REKONSTRUKCIJA, AG Studija, projektai, fasadas

Išeities taškas formuojant naują “rūbą” Teismo rūmams buvo urbanistinė aplinka: „Naujasis pastato fasadas buvo derinamas prie Naujamiesčio konteksto, buvo siekiama reprezentatyvumo“, – teigia architektas.

Tad fasado kompozicija buvo neženkliai pakeista, tačiau bendras pastato charakteris išlaikytas. Griežtos geometrijos fasado dalinimo linijas paįvairina tūriniai langų rėmai, ne tik kad ne vienodo dydžio, bet dar ir žaismingai sukomponuoti, it būtų krisdami tiesiog pažirę ant fasadų. Taisyklingų formų ritmikai antrina nuosaikus eksterjero apdailos koloritas (derinama pilka su melsvai tonuotu stiklu).

 

Pastato interjeras

KAUNO MIESTO APYGARDOS TEISMO PASTATŲ REKONSTRUKCIJA, AG StudijaPastato vidaus struktūra taip pat racionali ir aiški: statinys dalomas į tris blokus: įėjimo (iš išorės jis išsiskiria vertikaliu tūriu ir solidų įspūdį paliekančia fasadų apdaila), viešojo sektoriaus, kur įsikūrė teismo kontora, atstovas spaudai ir pan., o kitapus įėjimo bloko – iš šiaurės pusės – stambiausioji pastato dalis, kurioje sutelktos visos teismo salės, kovojamųjų ir kitos pagalbinės patalpos.

Vykdant pastato rekonstrukciją pavyko pasiekti užsibrėžtų tikslų: suprojektuoti šiuolaikišką, estetišką, atitinkantį keliamus funkcinius reikalavimus pastatą, derantį prie esamos aplinkos.

 

Projekto aprašymas ir nuotraukos: KAUNO MIESTO APYGARDOS TEISMO PASTATO REKONSTRUKCIJA

 

Žymės

Kontaktai

UAB "AG studija"
Adresas Savanorių pr. 219, Kaunas
Tel. Nr. +370 656 43723
El. paštas info@agstudija.lt