Archiktektai, AG studija, architektų biuras, agstudija.lt
AG Studija | Griežtas, tačiau humaniškas Kauno Santakos policijos komisariatas - AG Studija
Naujas Kauno policijos komisariatas, nuotr. L.Garbačiausko, AG Studija, architektai

Griežtas, tačiau humaniškas Kauno Santakos policijos komisariatas

Pasidalinkite:

Niūrus Santakos policijos komisariatas M.Daukšos gatvėje Kaune šiandien – tik slogus prisiminimas. Naujasis Santakos policijos komisariatas ir dvi nuovados: Šilainių ir Vilijampolės duris atvėrė buvusiame bendrovės „Inkaras“ administracijos pastate, Raudondvario pl. 127. Akį traukiantis pastatas ryškiai kontrastuoja jį supančioje urbanistinėje aplinkoje, o blizgus tamsus fasadas pabrėžia įstaigos funkciją, svarbą ir galią.

Policijos komisariato pastatas. Projekto ypatumai

Pagrindinis iššūkis, dažniausiai tenkantis rekonstruojant pastatus – esamą pastato formą ir struktūrą paversti funkcionalia erdve su architektūriškai patrauklia forma. „Projektuojamą kompleksą sudarė du pastatai – Policijos komisariato administracinis pastatas ir  kitos įmonės administracinės patalpos su sandėliais. Nusprendėme pirmajam pastatui suteikti „efektyvią“ architektūrinę išraišką, o antrąjį paversti ramiu, su aplinka nedisonuojančiu pastatu“, – pasakoja UAB „AG STUDIJA“ architektė Grytė Akelienė.

“Pastato architektūra idealiai tinka policijos komisariato funkcijai. Blizgaus tamsiai mėlyno aliuminio panelių sistema su horizontaliomis šviečiančiomis, siauromis langų juostomis suteikia svarbos, jėgos ir stabilumo įspūdį“.

Architektūra tarnauja žmogui

Svarbiausia užduotis buvo patalpas suprojektuoti taip, kad būtų užtikrintas patogus policijos pareigūnų darbas ir optimaliai sureguliuoti lankytojų srautai. Vienas pagrindinių šio komisariato išskirtinumų yra tai, kad interesantai priimami tik pirmame aukšte, patekti į kitas patalpas, pareigūnų kabinetus galimybės nėra. Pirmame komisariato aukšte įrengti apklausų kambariai. Tai ypač svarbu tyrėjams, kurie kabinetuose dažniausiai sėdi po du. Apklausos vyksta atskirose, tam pritaikytose erdvėse. Naujajame komisariato pastate suprojektuotos laikino sulaikymo kameros, tačiau jų lankytojai nekelia nemalonių emocijų, nes durys, vedančios į šias patalpas, yra kitoje pastato pusėje.

Kauno policijos komisariato pastatas, AG Studija

„Taip turėtų atrodyti visi Lietuvos policijos komisariatai“ – per iškilmingą pastato atidarymo ceremoniją pasakė Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas. Jam antrino ir Kauno apskr. VPK viršininkas Dainius Žukauskas, pasidžiaugęs, jog nuo šiol pareigūnai galės dirbti oriai ir kitiems ateiti į policijos komisariatą nebus šokas.

Fasadų sprendimai

Buvo nuspręsta pastato tūrį ir formą keisti nežymiai. Konstruktyvinė laikanti schema liko nepakeista, nekeistas ir kolonų tinklas. Paliktos perdangos ir ryšio plokštės, tačiau nugriautos pertvaros ir nelaikančios sienos, nuardyti fasadiniai paneliai.

Naujasis pastato fasadas formuotas iš stiklo-aliuminio fasadinės sistemos ir modulinių aliuminio fasado panelių sistemos. Pagrindinis pastato fasadas Raudondvario pl. pusėje formuojamas prasislenkančios plokštumos principu, kurios netvarkingas langų dėstymas sudaro dinamišką fasado plokštumą.

Fasadų sprendime vyrauja solidi blizgi tamsiai mėlyna spalva, kontrastuojanti su šviesiai pilku šalia esančiu sandėliavimo pastatu. Lygus blizgus paviršius gražiai dera su rupiu.

Kauno santakos policijos komisariatas

Funkcinė schema ir interjero dizainas

Funkcinė aukštų schema suprojektuota ir įrengta pritaikant pastatą pagal policijos komisariato įrengimo nuostatus, poreikį bei administracinių pastatų normas ir taisykles.

Išlaikytas sutapdinto stogo nuolydis 1,7° (3%), užtiesta nauja bituminė dvisluoksnė danga. Įrengtos šildomos įlajos. Stogas apšiltintas 200 mm šiltinimo medžiaga.

Demontuoti seni langai, įstatyti nauji – aliuminio profilio su stiklo paketais.

Įėjimai/išėjimai suprojektuoti ir įrengti iš kraštinių pastato dalių. Rekonstruota sena ir įrengta nauja evakuacinė laiptinė, prie pagrindinio įėjimo įrengtas panoraminis liftas. Pastatas pritaikytas žmonėms su negalia.

Pagal normatyvinius dokumentus įrengtos techninės ir buitinės patalpos, sanitarinių mazgų blokas per visus 4 aukštus.

Lauko sienų vidaus apdaila – 2 sluoksniai gipskartonio plokščių, nuglaistyta ir nudažyta. Naujos pertvaros taip pat pastatytos iš gipso kartono plokščių su stiklo vatos užpildu, glaistytos ir dažytos.

santakos policijos komisariatasLaiptinėse ant metalo karkaso įrengtos ugniai atsparios pakabinamos lubos. Administracinių patalpų lubos – pakabinamos surenkamos “Armstrong”.

Laiptinėse, koridoriuose, holuose bei techninėse patalpose išklotos akmens masės plytelės, kurios išdėliotos šachmatiškai – tarp tamsių plytelių įterpiamos šviesių plytelių raštas. Biurų patalpų grindims pasirinkta tamsiai pilka PVC  grindų danga.

Interjero dizainas funkcionalus, lakoniškas, patogus, ne žaismingas, tačiau ir neperdėtai griežtas. Vyrauja balta, šviesiai ir tamsiai pilkos spalvos.

Dauguma sienų dažomos šviesiai pilka spalva, dalis akcentinių sienų – tamsiai pilka „antracito“ spalva. Baldai tamsiai pilki.

Apšvietimas ir spalvų gama sukomponuoti stengiantis išvengti policijos įstaigos, kaip niūrios bei atgrasios įstaigos, įvaizdžio.

Bendrieji pastato rodikliai:

Bendrasis pastato plotas 1500 m²
Aukštų skaičius 4
Pastato aukštis 15,65 m
Pastato atsparumas ugniai (I, II ar III) (MJ/m²) I
Pastato gaisrinės apkrovos kategorija 3

Laimi konceptualumas ir modernus požiūris

„Kompanijos „AG Studija“ vizija – funkcionali, estetiška, inovatyvi ir pastato tipologiją atspindinti  architektūra. Architektūroje atsispindi ryški laikmečių raida, tai yra išraiška mūsų pačių gyvenimo, todėl kiekvienu atveju projektuodami statinius stengiamės turėti konceptualų ir modernų požiūrį Mūsų pastangos surasti kompromisą tarp architektūrinės statinio koncepcijos ir užsakovo vizijos – abiem pusėms suteikia kokybišką ir teigiamas emocijas  sukeliantį rezultatą“, – puikiai pavykusiu projektu džiaugiasi architektė G. Akelienė.

Projekto aprašymas ir nuotraukos: ADMINISTRACINIO PASTATO REKONSTRUKCIJA – SANTAKOS POLICIJOS KOMISARIATAS

Žymės

Kontaktai

UAB "AG studija"
Adresas Savanorių pr. 219, Kaunas
Tel. Nr. +370 656 43723
El. paštas info@agstudija.lt