Archiktektai, AG studija, architektų biuras, agstudija.lt
AG Studija | Pirmasis Kauno loftas. Kaip erdvę prisijaukino architektai - AG
Pirmasis Kauno loftas. Kaip erdvę prisijaukino architektai, loftas, kaunas, AG studija, Arvydas Akelis, Gryte Akeliene

Pirmasis Kauno loftas. Kaip erdvę prisijaukino architektai

Pasidalinkite:

Tris dešimtmečius Kaune, Kalpoko gatvėje stūksojęs apleistas buvusios radijo gamyklos pastatas atgimė naujam gyvenimui. Dabar čia įrengti 25 gyvenamieji būstai – vadinamieji loftai. Tai pirmasis gyvenamąja zona pavirtęs pramoninis pastatas laikinojoje sostinėje. Viename iš loftų apsigyvenusi kauniečių architektų Grytės ir Arvydo Akelių pora, patys sukūrė ir įgyvendino visus nestandartinės gyvenamosios erdvės planavimo bei interjero sprendimus.

Loftas – galimybė susikurti papildomą erdvę

Žaliakalnyje esančiame lofte susikurti savo namus architektai nusprendė tiek dėl idealios būsto vietos susisiekimo atžvilgiu, tiek dėl didelių bei lengvai transformuojamų erdvių.

Įsigiję 70 kv. m.  ploto patalpas, architektai išnaudojo nestandartinį 5,6 m būsto aukštį ir panaudoję medinę su metalinėmis sijomis perdangą įsirengė antresolinį antrą aukštą. Gyvenamoji erdvė padidėjo iki 115 kv.m., o šeimininkai visame antrame aukšte susikūrė asmeninę zoną.

Kurdami savo namus, architektai vadovavosi atvirų erdvių planavimo principu, kuris tinkamiausias lofto tipo būste. Čia yra vos trys uždaros patalpos: tualetas, vonia ir sandėliukas. Visa kita – atvira didelė erdvė per du aukštus su dideliais 4-4,20 m aukščio langais. Pasak G. Akelienės, loftuose sudėtinga įrenginėti daug mažų patalpų tiek dėl gamybinių pastatų struktūros, tiek natūralaus apšvietimo ypatumų. Dažniausiai loftuose dideli langai yra vienoje sienos pusėje, o patalpos – išdėstytos giliau. Pritaikius erdvinio planavimo principus lofte, reikia mažiau pertvarų, perdangų, lengviau pritaikyti natūralų apšvietimą.

Lofto rekonstrukcijos metu išorinės ir tarpbutinės šoninės sienos buvo pakankamai gerai izoliuotos, tad papildomai rūpintis triukšmo izoliacija šeimininkams nereikėjo. Papildoma izoliacija išklotos tik horizontalios buto perdangos.

Interjere – išsaugotos autentiškos gamyklos detalės

Kurdami bei įrengdami loftą, architektai siekė sukurti erdvų, funkcionalų ir lengvai transformuojamą būstą. Tikslas – sukurti savitą, pastato specifiką atspindintį modernų interjerą, išsaugant techninio pobūdžio autentiškus lofto elementus.

Viename kampe per visą būsto aukštį išlikusi gamyklos krovininio lifto šachta, kurios nebuvo galima pašalinti dėl konstrukcijos ypatybių, pirmame aukšte pavirto patogiu sandėliuku. Antrame aukšte šachta transformavosi į erdvią šeimininkų vonią ir tualetą.

Specialiai lofto interjere paliktos natūraliai rūdyti metalinės sijos, neužmaskuoti ventiliacijos vamzdžiai.

Pagal specialų užsakymą pagamintos durys su metalinėmis virintomis plokštelėmis. Laiptai iš metalo ir medžio konstrukcijų specialiai palikti atvirais metalo turėklais.

Lofto interjeras Kaune, AG Studija

Monochrominis interjeras

Lofto interjerui naudodami tris medžiagas: medį, metalą ir lietą akmenį, kuris leido sukurti besiūlį stalviršį ir stalą, architektai stengėsi sukurti ne sterilų, bet modernų ir vientisą interjerą. Lofto šaltą gamyklinę erdvę sušildo mediniai paviršiai, šilti atspalviai, kruopščiai parinktos detalės.

Jaukumo ir šilumos suteikia iš balinto ąžuolo pagaminti laiptai bei šildomos grindys pirmame aukšte.

Asmeninio poros gyvenimo zona – antrasis aukštas. Čia įsikūrė miegamasis, didelė uždara spinta su išrašytomis „Namų taisyklėmis“ ir šeimininkų vonios kambarys.

Pirmajame aukšte įrengtos erdvios atviros virtuvės ir bendra valgomojo-svetainės zonos, antrasis vonios ir tualeto kambarys, skirtas svečiams.

Didelis 3,2 m ilgio valgomojo stalas pagamintas pagal užsakymą: karkasas metalinis, plokštė – pilko „lieto“ akmens.

Įrengta kompaktiška ir patogi darbo zona kol kas nenaudojama pagal paskirtį, nes šeimininkai visus darbus spėja nudirbti netoli esančioje studijoje.

Interjere beveik nėra minkštų detalių: kilimų, pagalvių. Tik sofa svetainės zonoje bei kėdės prie valgomojo stalo.

Šviesa, laisvė ir erdvė – lofto privalumai

Natūrali šviesa į loftą veržiasi pro didelius, per abu aukštus esančius langus. Dirbtinis apšvietimas zonuojamas. Stilingi šviestuvai apšviečia virtuvės darbo zoną, valgomojo stalą, poilsio zoną, miegamąjį. Pagrindinis cilindro formos blizgančio metalo šviestuvas gali švytėti įvairiomis spalvomis, tad sukuria ypatingą nuotaiką vakarėlių metu. Papildomą šviesą suteikia ir po baldais sudėtos LED juostelės.

„Lofte labiausiai vertiname erdvę ir laisvės pojūtį. Aukštos lubos, daug šviesos suteikia mums labai daug energijos, daug gerų emocijų. Skirtingai nei standartiniame bute, čia nelieka pojūčio, kad gyveni uždarame „inkilėlyje“. Visas gyvenimas šioje erdvėje labai funkcionalus: nesvarbu, ką veiki – gamini valgyti, lygini drabužius ar priimi svečius, viską gali padaryti greitai ir patogiai. Juolab, kad vietos čia yra tiek, kad jei reikėtų įrengti vaikų kambarį – dabartinę erdvę būtų labai lengva transformuoti“,  – sako G. ir A. Akeliai.

Buvusios radijo gamyklos pastato patalpos. Vaizdas iki remonto.

Kauno lofto interjero nuotraukų autorius – Leonas Garbačauskas

Žymės

Kontaktai

UAB "AG studija"
Adresas Savanorių pr. 219, Kaunas
Tel. Nr. +370 656 43723
El. paštas info@agstudija.lt